Přeskočit na obsah

Mgr. Lenka Soukupová

Kdo jsem a co dělám

Na této stránce se vám představím & taky na sebe něco málo prásknu :-).

Jmenuju se Lenka. V posledních pár letech jsem hlavně maminkou. Tu ze mě udělala Adélka v roce 2016. O rok a půl později se k nám přidal Domík. A téměř přesně tři roky na to se naše rodina rozrostla o Julinku.

Je mi 33 let.

Jsem vystudovaná právnička, ale věřím, že se svět bez právničky mých kvalit obejde :-). A proto jsem talár a paragrafy pověsila na hřebík.

Mám moc ráda sport a chytne mě téměř každý, který vyzkouším. Na soutěžní úrovni to byl basket, tanec a badminton.

Svůj vztah ke sportu jsem se rozhodla posunout z koníčku na něco víc. A tak se ze mě stala certifikovaná instruktorka pilates, osobní trenérka, instruktorka cvičení core, ale hlavně lektorka cvičení pro těhotné a ženy po porodu. Asi i proto, že se u mě posledních 6 let nese v duchu těhotenství, kojení a péče o děti, mám blízko k ostatním maminkám a baví mě být s nimi v kontaktu, inspirovat je ke zdravému pohybu, sdílet s nimi mamatipy a celkově se vzájemně podporovat.

Neumím zavřít pusu „doplna“, tj. tak, abych neměla mezi rty mezírku. Když jsem tancovala a trénovali jsme na Mistrovství světa formací, pilovali jsme k dokonalosti i výrazy. No a tak tahle moje škvírka vyšla najevo :-).

Na gymplu a vejšce jsem byla milovnicí piva. V pití na ex jsem trumfovala i kluky, na což byl můj táta pyšnej a patřičně se „šikovnou“ dcerkou chlubil hlavně v hospodě na chalupě :-D.

Když jsem byla malá, ráda jsem na bobech využívala brzdičku. Naše to trochu nebavilo a dostali geniální nápad – brzdičku zacvaknout natrvalo :-D. Pak mě někde v Beskydech pustili z kopce dolů a já to napálila do stromu. Což jednak mnohé vysvětluje :-D, ale hlavně to ukazuje důležitou stránku mateřství a rodičovství. A sice, že nikdo není dokonalý. Je to tak naprosto v pořádku a my bychom se měli naučit to tak brát :-).

Moje certifikace

Osobní trenérka

Instruktorka cvičení pro těhotné

Instruktorka cvičení po porodu

Instruktorka Pilates

Jak jsem se dostala ke cvičení s těhotnými a maminkami

Sport a pohyb mě vždycky bavily. A přiznávám, že téměř každý sport, který zkusím, bych nejradši dělala víc. Na soutěžní úrovni jsem se pustila do basketu, tance a badmintonu.

Už na vejšce jsem zvažovala udělat si nějaký trenérský kurz. Tehdy jsem si říkala, že na to nemám čas (haha!). A tak ten správný nadešel až se dvěmi malými dětmi a třetím v bříšku. Ano, při třetím těhotenství jsem se do toho obula a udělala si nejdřív certifikovaný kurz instruktora pilates. Na něj jsem navázala dalšími – pro mě jsou z nich nejdůležitější kurzy cvičení pro těhotné a ženy po porodu. Popud a nápad jít touto cestou mi vlastně dala kamarádka, která mě nabádala, abych začala předcvičovat, že jsem jí velkou cvičící motivací. Nejpíš netušila, že mi pomohla se najít :-). Maminkovská komunita mě totiž baví, je mi neskutečně blízká a je mi mezi maminkami a dětmi zkrátka dobře.

cviceni po porodu

Jak chci maminky motivovat

Mým cílem je ukázat maminkám, ať už stávajícím nebo těm v očekávání, jak moc je důležité věnovat nějaký čas i sama sobě. Mám velkou radost, když vidím tu zpětnou vazbu, kdy holky děkují za motivaci a inspiraci, kterou se snažím na instagramovém profilu fit.mum.with.fun být :-).

Můj tým

Díky těmhle 3 vím, že tělo ženy dokáže zázraky. 🙂